Yeni Ay'a Özel Tarot Açılımı

Bu açılımı 11 Şubat 2021 Perşembe günü gerçekleşecek olan “Yeni Ay''a niyet ederek gerçekleştiriyorum. Yeni Ay'ın etkileri birkaç gün öncesinden başlar ve sonraki birkaç gün de yoğun olarak hissedilir. Yani özellikle önümüzdeki yeni haftada yeni Ay'ın etkisini oldukça hissetmek mümkün. Özellikle bu yeni haftanın temasını ve bir aylık sürecin işleyişinin genel hatlarını bu haftadan anlamamız mümkün. Açılımdaki hedefim, bu yeni Ay'ın dolunaya uzanan döngüsünde bizlere sunduğu fırsatları, hediyeleri kavrayabilmek için gerekli mesajları aktarabilmek ve bazı tehlikeleri fark edebilmek için ışık olabilmektir.
Yeni ay zamanında Ay’ın ışığı gökyüzünde görülmez ve gökyüzüne bir karanlık hâkim olur. Bu sebeple beklenmeyeni beklemek, tehlikeleri de güzellikleri de fark edebilecek bir bilince sahip olmak gerekir. Aksi halde Ay’ın ışığından mahrum olduğumuz için bu süreçte birçok şey karanlıkta kalabilir.
Herkesin ihtiyacı olan mesajı alabilmesi dileklerimle…
Sevgiler…

Not: Açılım burçlardan bağımsız olarak genele hitap edecek biçimde yapılmıştır.

Bu açılımda dikkat çeken kartlardan birisi “Kılıç Yedilisi” oluyor. “Kılıç Yedilisi” kayıpların, aldanmaların, aldatılmaların, arkadan çevrilen birtakım gizli işlerin sembolüdür. Karta bakacak olursanız, sıkıntılı bir gökyüzü önünde adeta sinsice kılıçları kapıp kaçan bir insanı görürsünüz. Bu kişinin hangi amaç uğruna bu sinsiliği yaptığını bilemesek de yüzünden gizli saklı bazı faaliyetler, kandırmalar içinde olduğu anlaşılır. Bu haftanın -daha geniş manasıyla da bu yeni ay döngüsünün- asıl dikkat edilmesi gereken mesajlarından biri de aldanma, kandırılma tehlikesidir. Yukarıda da anlattığım gibi yeni ayda gökyüzü aydınlıktan mahrumdur. Bu durum da “Kılıç Yedilisi”nin uyarısına uygun aslında.

Açılımda yer alan kartlardan bir diğeri ise “Araba”. “Araba” kartı bazı atılımların, değişimlerin, hayatın virajlarına gelindiğinin habercisi olabilir. Yine bu kart mücadele, savaş, taşınma, büyük bir değişim, iş ya da şehir değiştirme gibi temaları da düşündürüyor. “Kılıç Yedilisi” ile birleştirecek olursak “Beklenmeyeni bekle. Olmaz bu kadarı dediğin de olur.” uyarısını alıyoruz. Sonuç olarak önünüzü görerek yavaş ve sakin adımlarla ilerlemeniz doğru olur diye düşünüyorum. İlerleme için uygun bir ortam var lakin yol biraz sisli. Sis ve pus arasında yönünüzü kaybetmemelisiniz. Akıllıca davrandığınız, mantığınızı kullanabildiğiniz sürece zafere doğru yol alabilirsiniz. Bu yola çıkarken yeterince donanımlı olduğunuzdan emin olmalısınız.

“Âşıklar” ve “Büyücü” kartlarını yine genel tabloyla ve ortaya çıkan ana hikâye ile birleştirerek düşünürsek birkaç fırsat, birkaç da tehlike uyarısı ortaya çıkıyor. İlk olarak “Âşıklar” kartını bu hikâyeye dahil edersek ortaklı işler, aşk ilişkileri, her tür iletişimde aldanma ve kandırılma tehlikeleri, ilişkilerde üçüncü kişi etkisi vb. uyarılar var. Bunun yanında “Âşıklar” kartı bir karar verme durağıdır. Yani sürüncemede kaldığınız ya da sürüncemede bıraktığınız ilişkiler varsa artık bir karar vermek ve bu karara uygun hareket etmek zorundasınız. Bunun için vakit çoktan gelmiş. Hayatınızın kontrolünü ele alma vakti! Bu karar ortaklıktan ayrılma, bir ilişkiyi sonlandırma ya da o ilişkiye dair bir adım daha ilerleme kararı olabilir. Ancak burada bir uyarı yapmalıyım. İster iş ilişkisi ister aşk ilişkisi olsun eğer üçüncü bir kişinin dahil olması durumu varsa gizli saklı durumların ortaya dökülmesi çok yakın. Kirli çamaşırlar ortaya dökülmeden bir temizlik yapmak, kiri pası hayattan atmak gerekiyor. Şimdi değilse de bu süreçte gizlenen her ne varsa çok yakında ortaya çıkacak gibi. “Büyücü” kartına gelecek olursak Tarot'un güçlü kartlarından birisi olduğunu söyleyebiliriz. 1 numaralı karttır ve numarasından da anlayabileceğimiz gibi yeni bir başlangıç, yeniden başlama, ilk adımları atma gibi etkiler açısından bizi destekler. Bu adımları atarken aklın yolundan ayrılmayın yeter! “Büyücü” kartını ilişkiler açısından ele alırsak ilişkilerin değişip dönüşmesi için güzel bir zaman olduğunu düşünebiliriz. Bir türlü çözemediğiniz ilişki, iletişim sorunlarınız varsa çözülmesi adına başlangıçlar yapılabilir. “Büyücü”nün gölge yanını yani uyarılarını da söylemeden geçmeyelim. Bu kart diyor ki “Şarlatanlara dikkat et! Karanlıkta şövalye sandıkların aslında alüminyum ile kaplanmış yalancılar olabilir.” Demek ki aldanmamak için bu dönemde her güzel söze kanmadan bir durup düşünmeli, karşımızdakini iyice bir incelemeliyiz. Yine bir uyarısı daha var ki “Hırs ya da enerji kaybı yaşıyorsan artık harekete geç, yoksa hayat geçiyor.” diyor. Başka bir açıdan ele alırsak “Büyücü”yü çılgın bir mucit gibi düşünmek de mümkün. Toplumsal açıdan teknolojik gelişmeler, icatlar, sansasyonel haberler duyabiliriz. “Büyücü” aynı zamanda bir lider, önder, otorite figürüdür. Belki de bu dönemde bu açıdan gizli saklı kalmış bazı bilgiler, çarpıcı bir biçimde önümüze serilebilir. Toplum liderleri konuşulacak gibi duruyor. “Büyücü” kartı hava elementine ait bir karttır. Havacılık faaliyetleri, uçaklar, gökyüzü olayları, şiddetli hava olayları, rüzgârlar söz konusu olabilir. Ses dalgaları da hava ile iletilir. İletişim yönünden bazı aksaklıklar yaşamamız olası. Belki de elektrik kesintileri ile karşılaşabiliriz.

Açılımda yer alan “Aziz” kartı ise toprak elementi etkili yani daha sabit ve hareketsiz, değişime direnen, değişmemek ve kendi kurallarını gevşetmemek adına yaptırımlar uygulamaktan çekinmeyecek bir figürdür. Aynı zamanda da eğitim ile alakalıdır. Eğitim alanında değişim rüzgârları ve bu değişime direnen figürler arasındaki çekişmeler görünüyor gibi. Etkinin olduğu her yerde tepkinin oluşması da kaçınılmaz olacağı için bazı isyankâr davranışlar görülebilir. Bireysel bazda düşünürsek bu dönem alacağınız eğitimlere, katılacağınız kurslara dikkat edin. İncelikle seçim yapmalı, eğitmeninizi çok iyi seçmelisiniz. Ancak gerçek bir eğitim söz konusu olmasa bile bu zamanlar, ileride çokça hatırlayacağınız bazı hayat derslerini size katacak gibi duruyor. Farkındalıklı bir bakışla bu dersleri almak ve yola devam etmek gerekir. Unutmamalı ki ders sadece anlamayanlar, öğrenmeyenler için tekrar eder.

“Güç” kartı hem büyük bir motivasyon, heyecan, atılım ve enerjiyi hem de egoyu hatırlatıyor. Ego savaşlarına girersek hem bireysel hem de toplumsal açıdan zarar almamız olası. Bu dönem “ben” diye değil, “biz” diye hareket edilmeli. “Ben bilirim. Benim dediğim olur.” gibi yaklaşımlar özellikle çok tehlikelidir. Egoyu yönetebilmek bir sirk çalışanının aslanı terbiye etmesi gibidir. Kötü davranmak, güç sarhoşluğu ile fazla rahatlamak, “ben” bilincine saplanmak sonumuzu getirebilir. Aslan terbiyecisine teslim olmuş gibi aslan, bir anda gücünü hatırlayıp zorbalığa şiddetle karşı gelebilir. Bu sebeple “Güç” kartı bir çatışma ve karşı karşıya gelme durumunu da getiriyor gibi. Toplumsal ya da bireysel açıdan bu tarz durumlar gündemde olabilir. Bu sebeple de fevri olmak tehlike yaratır. Sakin kalmaya gayret edilmelidir.

Son olarak “Tılsım Dörtlüsü”nü de hikâyemize dahil etmeliyiz. Bu kart, toprak elementine ait bir karttır ve toprağa ait her tür temayı hatırlatmakta. Alım-satım, emlak işleri, yeryüzü hareketleri, köklendiğimiz yerler (yani vatan, aile), borsa, para piyasaları, değerli madenler, altın gibi… Maddi ve manevi her tür kaynağı ve bireylere olarak bir bitki gibi tutunup köklendiğimiz yerleri düşünebiliriz. Ancak karta bakacak olursanız kartta paylaşmaktan uzak, elindeki paralara sıkı sıkıya tutunmuş hatta yetmemiş ikisini de ayağının altına sıkıştırmış bir figür görürsünüz. Bu adam bana kıtlık bilincini, cimriliği hatırlatıyor. Bir şeylere sahip olsa da bunları ihtiyacı olandan sakınıyor, paylaşmıyor gibi. Öncelikle toplumsal açıdan değerlendirmemiz gerekirse ekonomik çalkantılar, para piyasalarında oynamalar, altın madenleri, madencilik faaliyetleri ve bunlarla ilgi haberler duyabiliriz. Ekonomik açıdan pek de parlak konuşmaların olmayacağı söylenebilir. Bireysel olarak düşünecek olursak ise harcamalarımıza dikkat etmemiz gerekebilir. Yine de size ya da sizin yardımınıza ihtiyacı olanlara gözünüzü kapatmamalısınız. İyilik yaptıkça büyür ve yine yapanın yararına döner. Yine bireysel açıdan baktığımızda ise farklı bir senaryo olarak ev alımı ya da satımı söz konusu olabilir. Yaşadığımız alanlar ile ilgili bir durumla karşılaşabiliriz. Hem “Aziz” hem de “Tılsım Dörtülüsü” toprak temasını bize hatırlatan kartlardı. Bu da bize ufak yer sarsıntılarını düşündürüyor. Yine bu dönemde ülkede tarım, tarımcılık faaliyetleri ile ilgili bazı durumlar gündeme gelebilir.

Son olarak bu dönemin eski ile yeninin, sabit olan ile değişimin, otorite ile isyanın, ben ile biz bilincinin, mantık ile duygunun karşılaştığı bir dönem olduğunu söylemek gerekiyor. Karşıtlıktan gelen çatışmayı ya da iki durum, iki yol, iki seçim arasında kalmanın kararsızlığını yaşayacak gibiyiz. Buradaki ikiliği ise dualitenin temsilcisi “Azize” veriyor. Kararsız kaldığımız zamanlarda “Azize”nin bilgeliğini hatırlamalıyız. “Azize” birçok şeyi bilir, görür, anlar ancak sırrını sadece hak edene verir. Bazen susmak, konuşmaktan daha çok şey anlatır. Bir Kızılderili sözü şunu der: “Dur, dinle. Hep konuşursan hiçbir şey duyamazsın.”Sesli Kahve Falı

Google Play'den alın Apple Storedan indirin

Ücretsiz, Gerçek, Sana Özel