Gezegenler Bizi Nasıl Etkiler?

Gezegenler ve Astrolojik Anlamları: Gezegenler Bizi Nasıl Etkiler?

Gezegenler astrolojide önemli bir rol oynar, doğduğumuz andan itibaren kişilik gelişimimizi etkiler. Ek olarak, gezegenlerin hareketleri günlük hayatımızı beklenmedik şekillerde etkileyebilir. Bu yazımızda, gezegenlerin bizi nasıl etkilediği hakkında bilgiler vereceğiz. Ardından, her gezegeni ayrı ayrı ele alacağız ve özelliklerinin yaşamınızda nasıl etkisi olduğunu konuşacağız. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!


Doğduğunuzdaki gezegen konumları kişiliğimizi etkiler.

Hepimizin, doğduğumuz anda her bir gezegenin ve takımyıldızın gökyüzünde tam olarak nerede olduğunu söyleyen benzersiz bir doğum haritası vardır. Her gezegen, bireysel karakterlerimizi, ruh hallerimizi, güçlü ve zayıf yönlerimizi etkileyen belirli özelliklerle ilişkilidir. Haritanızdaki her gezegen kişiliğinizin bir yönünü temsil ettiği gibi burçlarla da bağlantılıdır.


Gezegenlerin günlük hareketleri günlük hayatımızı etkiler.

Gezegenlerin bizi nasıl etkilediğini anlamak için, herhangi bir zamanda zodyakta nerede bulunduklarını bilmeliyiz.
Güneş, ay ve iç gezegenler( Merkür, Venüs ve Mars): Dünyaya daha yakın oldukları için nispeten hızlı hareket ederler. Kişisel, günlük yaşamlarımızdaki kısa vadeli sorunları etkilerler.
Dış gezegenlerin (Jüpiter, Satürn, Neptün, Uranüs, Plüton) : Zodyakta ilerlemesi 7 yıl alır, bu nedenle bizi uzun vadede etkileme eğilimindedirler. Jüpiter ve Satürn kişilerarası sorunları yönetirken, Uranüs, Neptün ve Plüton daha genel konuları ve toplumu etkiler.


Astrolojide Her Gezegenin Anlamı


Güneş kimliğimizi, egomuzu ve benlik duygumuzu temsil eder.

Güneş, güneş sistemimizdeki en parlak yıldızdır; öz benliğimizi, yaşama isteğimizi ve yaratıcı gücümüzü sembolize eder. Güneşin hareketleri: sağlığımız, mutluluğumuz ve gücümüz gibi kişisel yaşamımızın önemli yönlerini yönetir.
Benlik Gezegeni
Sembol: ⊙
Yönettiği Burçlar: Aslan
Enerji: Eril


Ay duygularımızın yöneticisidir.

Ay kendi turunu tamamlarken bir ay içinde tüm burçlar arasında hareket eder. Ay hafıza, duygular, içgüdüler ve ruhlarımızın yolculuğu ile bağlantılıdır. Ayın hareketleri ruh halimizi ve hayallerimizi etkileyebilir.
Duygular Gezegeni
Sembol: ☽
Yönettiği Burçlar: Yengeç
Enerji: Dişil


Merkür iletişimi, zekayı ve farkındalığı yönetir.

Merkür, iletişim kurma biçimini etkileyen gezegendir. Konuşma şekli, öğrenim, zeka ve bilgi dağarcığı gibi konular üzerinde Merkür’ün son derece önemli bir etkisi vardır. Bu gezegen, çevremizdeki dünyayı iletişim kurma, açıklama ve anlama yeteneğimizi etkiler. Mantık, muhakeme, öğretme ve öğrenme de Merkür'ün alanı içindedir. Merkür enerjisi hızlı hareket eder ve bizi huzursuz hissettirebilir.
İletişim Gezegeni
Sembol: ☿
Yönettiği Burçlar: İkizler ve Başak
Enerji: Nötr


Venüs tamamen zevk, güzellik ve uyum ile ilgilidir.

Venüs, romantik ilişkiler, iş hayatı ve ticari yetenekleri etkilemektedir. Dostluklar ve sadakat gibi konularda da Venüs’ün son derce etkili bir gezegen olduğunu ifade edebiliriz. Duygusal bağlarımız, evliliklerimiz, arkadaşlıklarımız ve diğer ilişkilerimiz Venüs tarafından yönetilir. Venüs'ün enerjisi, çekici görünmemizi ve başkalarını kendimize çekmemizi sağlar. Sosyalleşme, empati, sanat ve lüks mülkiyet bu gezegenin zevkli alanının bir parçasıdır.
Aşk ve Para Gezegeni
Sembol: ♀
Yönettiği Burçlar: Boğa ve Terazi
Enerji: Dişil


Mars enerjimizi, tutkumuzu, dürtülerimizi ve kararlılığımızı yönetir.

Mars, fiziksel gücü temsil eden bir gezegendir. Bu nedenle irade gücünü, dayanıklılığı, hareket şeklini ve hayat enerjisini etkilemektedir. Bu gezegen, yaşamınızda ayağa kalkmanız ve harekete geçmeniz için bizi etkiler. Cinsellik, hırs ve rekabet Mars'ın etki alanı içindedir. Mars enerjisi bazen agresif hissedebilir, ancak Mars aynı zamanda cesaret ve onurla da ilişkilidir.
Tutku Gezegeni
Sembol: ♂
Yönettiği Burçlar: Koç ve Akrep
Enerji: Eril


Jüpiter şans, büyüme ve bolluğu yönetir.

Şans, bolluk, kısmet, bereket, bilgelik, ruhsal gelişim ve çeşitli maddi manevi konular Jüpiter’in ilgi alanına girmektedir. Ödüller gezegeni olarak da bilinen Jüpiter, felsefe ve dinle de ilgilidir. Jüpiter bizi soyut fikirleri keşfetmeye teşvik eder ve din ve felsefe alemlerini yönetir. Jüpiter iyimserlik duygumuzu etkileyebilir ve hayatımıza iyi şanslar getirebilir.
Şans Gezegeni
Sembol: ♃
Yönettiği Burçlar Yay
Enerji: Eril


Satürn, sıkı çalışma, sınırlar ve zamanın geçişine hükmeder.

Satürn, göklerin görev yöneticisidir. Ayrıca, öğretici bir gezegendir. Tehlikeli, zor ve disiplinli bir yönetici gezegen olan Satürn, insanları test eden bir yapıya sahiptir. Başarılı olanları ödüllendirmesi ile bilinir. Bu gezegen bizim çalışmaya başlamamızı, sorumluluk almamızı ve her şeyde disiplinli olmamızı talep eder. Satürn ayrıca yaşlılığı ve yaşlandıkça kazandığımız değerli bilgeliği de yönetir.
Karma Gezegeni
Sembol: ♄
Yönettiği Burç: Oğlak
Enerji: Eril


Uranüs, sosyal değişimi ve teknolojik ilerlemeyi yönetir.

Değişimin ve dönüşümün gezegeni olan Uranüs, beceriklilik ve yenilikler konusunda etkilidir. Ön yargılarımız ile zıtlık içerisindedir. Yanlış anlaşılma, aşırılık ve inatçılık gibi olumsuz özellikleri bulunmaktadır. Bu gezegen, kalıcı değişime yol açabilecek algıdaki radikal değişimleri etkiler. İlerici idealler, yeni icatlar, geleneksel olmayan sanat ve büyük ölçekli entelektüel fikirlerin tümü Uranüs tarafından yönetilir.
İsyan Gezegeni
Sembol: ♅
Yönettiği Burçlar: Kova
Enerji: Androjen( Dişil ve Eril)


Neptün, gerçekliği aşma ve enerjiden yararlanma yeteneğini yönetir.

Mantığın karşıtı olan Neptün gezegeni, alışkanlıkları etkileyen bir yapıdadır. Tasavvuf ve din konularında son derece etkilidir. Mistik bir yapıdadır. Sezgileri etkilemektedir. Rüyalar, illüzyon, gizem ve soyut düşünce Neptün tarafından yönetilir. Neptün'ün enerjisi, maneviyatımıza ve yüksek farkındalık durumlarımıza yakından bağlıdır. Bu gezegen şiiri, müziği, dansı, tiyatroyu ve filmi güçlü bir şekilde etkiler.
İllüzyon Gezegeni
Sembol: ♆
Yönettiği Burçlar: Balık
Enerji: Dişil


Plüton, yaratılışı, ölümü, gücü ve dönüşümü yönetir.

Kadersel gezegen olarak bilinen Plüton, kontrolü sevmektedir. Ölüm ile ölüm ötesi hayatı temsil eden bu gezegen korkuları ve gücü de etkilemektedir. Plüton'un enerjisi gizli yönlerimizi etkiler. Bu gezegenin yaratılışla bağlantısı, üreme sistemini yönettiği anlamına gelir.
Güç Gezegeni
Sembol: ♇
Yönettiği Burçlar: Akrep
Enerji: DişilSesli Kahve Falı

Google Play'den alın Apple Storedan indirin

Ücretsiz, Gerçek, Sana Özel