Fal Çeşitleri İle İlgili Merak Edilenler

Fal kültürü, Şamanizm kültüründen gelen bir inanç olarak ifade edilmektedir. Eski zaman kültürlerinde de son derece önemli bir ritüel olarak ifade edilen fal, saraylarda cariyelerin birbirlerine aktarmaktan çekindiklerini söylemek için bir araç olarak kullanılmıştır. Fal bakan kişilerin faldaki sembolleri sadece yorumlamadığını 6.hissinin de kuvvetli olduğu düşünülmektedir. Bu noktada fal çeşitleri ile ilgili bireylerin pek çok merak ettiği husus olduğundan bahsedebiliriz. Fal çeşitleri ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için derledik. Şimdi gelin, hep birlikte fal çeşitlerini inceleyelim.


Kahve Falı

Kahve falı, en fazla talep gören fal çeşididir. Ailece içilen bir Türk kahvesinden sonra kendi aranız sohbet etmek için dahi kahve falı kapatabilirsiniz. Çevremizdeki birçok kişinin de kahve falı baktığına emin olabiliriz. Türk kahvesi içildikten sonra niyet edilerek dilek dilenir ve fincan çevrilerek kapatılır. Soğuduktan sonra telvenin çökme süresi bulunmaktadır. Telve çöktükten sonra fincan açılır ve kahve falı yorumlanmaya başlanır.


Tarot Falı

Astroloji ve burçlar ile doğrudan ilgisi olan tarot falının doğru yorumlanması çok önemlidir. Tarot falı yorumu yapacak olan kişinin işinin ehli birisi olması gerekmektedir. Tarot falı esnasında tarot destesi 3’e bölünür ve baktıracak olan kişinin niyeti sorulur. Desteden 10’lu gruplar halinde kartlar çekilir ve sorular yorumlanır. Bunun yanı sıra tarot falının tek kart açılımı, yedi kart açılımı, üç kart açılımı ve tek soru açılımı gibi farklı açılım çeşitleri bulunmaktadır.


İskambil Falı

İskambil falı nokta atışları ve tahlilleri ile ilgi çeken bir fal çeşididir. Her kart; karakter, konu ve mevsimleri içermektedir. Yorumcu ile destenin arasında güçlü bir bağ bulunmaktadır. Fala bakılırken fal baktıran ile yorumlayan arasında bir enerji alışverişi meydana gelir. Fal sonuçlarının doğru olması yönlendirme ile mümkündür.


Su Falı

Tılsımlı ve özel bir fal türü olan su falına bakabilen kişi sayısı çok azdır. Bunun yanı sıra su falının eğlenceye çevrilmemesi de gerekmektedir. Mum ışığında mistik bir ortamda ve konsantre olunarak bakılması gereken bir fal türüdür.


El Falı

El falı, avuç içlerindeki çizgileri, ellerin şeklini, tırnakları ve diğer küçük ayrıntıları inceleyerek gelecek tahminiyle ilgilenen eski bir fal çeşididir. Kesin kökeni bilinmemekle birlikte, el falının Hindistan'da başladığına ve Çin, Tibet, İran, Mısır ve Yunanistan gibi ülkelere yayıldığına inanılıyor.Sesli Kahve Falı

Google Play'den alın Apple Storedan indirin

Ücretsiz, Gerçek, Sana Özel