Evlilik Aşkı Öldürür mü?

Evlilik aşkı öldürür mü? Bu soru evlenme arifesinde olan hemen her çiftin aklındaki temel konulardan bir tanesidir. Evlendikten sonra eskisi gibi olamama korkusu özellikle de kadınların kafasını kurcalar. Evliliğin kötü bir olgu olduğu düşüncesini ön plana çıkaran bu düşüncenin temellerine bakmak oldukça değerlidir.
Evlenmek, insanların her an birlikte olma fırsatı yakalayabilmesine zemin hazırlayan bir durumdur. Nitekim sevgiliyken ya da nişanlıyken çiftler daima bir arada olamaz. Bu da mesafenin aşkı körüklemesine yol açar. Ancak evlilik sonrasında yan yana olunan zamanların artışı aşkın; sevgi ve alışkanlıkla harmanlanıp iki kişi arasındaki özel bir bağa dönüşmesine de olanak sağlar. Aranızdaki bağı güçlü kılmak, saygı ve sevgiyle mümkün olacaktır.
Evlendikten sonra sahiplenme duygusunu sınırlamak ve çiftlerin birbirlerine özel alan sağladığı farklı etkinlikler yapmak evliliklerin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.Evlendikten Sonra Sahiplenme Duygusunu Sınırlayın

Evlilik teme itibarıyla aşkı kötü anlamda etkileyecek bir olgu değildir. Tam aksine psikolojik olarak kendini sınırlamayı bilen çiftler için evliliğin daha başarılı bir aşk yaşamı anlamına da geleceğini ifade etmek gerekir. Psikolojik çalışmalar yapan ve evlilik ilişkilerini değerlendiren uzmanların aşkın erozyona uğramasına neden olan düşüncelerin sahiplenme güdüsünden kaynaklandığı üzerinde durur. Eşi sahiplenmenin ve özgürlüklerini kısıtlamanın aşk hayatı üzerinde ciddi sorunlara yol açabileceği düşüncesi ön plana çıkar. Bu nedenle de eşlerin aşkı daha ideal bir seviyede hissedebilmeleri adına mutlaka özgürlük sınırlarını iyi belirlemeleri gerekir. Özgürlüğü kısıtlayan her bir detay evlilik aşkı öldürür anlayışını ön plana çıkarmaktadır. Siz de evlilik yaşamının bu tür olumsuzluklarını yaşamamak adına ilişkinizi doğru yönetmelisiniz.


Farklı Etkinlikler İyi Gelecektir

Evli çiftlerin en ciddi problemlerinden bir tanesi de sürekli bir arada olmanın yarattığı gerilimdir. Çünkü daima birlikte olmak kendini kısıtlanmış ya da toplumdan soyutlanmış hissetmeye neden olur. Bu durumun üstesinden gelmenin en iyi yolu kesinlikle ayrı etkinliklere katılmaktır. Eşlerin birbirinden bağımsız olarak hareket etmesi genel anlamda mutluluğu getireceği gibi daha başarılı bir ilişkinin de kapılarını ardına kadar aralayacaktır. Bu nedenle de ilişkinin evlilik nedeniyle zayıfladığı düşüncesi ortadan kalkacaktır. Siz de evlenmeden hemen önce evlilik aşkı öldürür düşüncesindeyseniz önerilerimize kulak asarak daha mutlu bir yuvanın temellerini atabilirsiniz. Unutmayın mutluluk doğru yöntemleri kullandığınız sürece sizin elinizde!Sesli Kahve Falı

Google Play'den alın Apple Storedan indirin

Ücretsiz, Gerçek, Sana Özel