Evliliğinize Renk Katacak 11 Küçük Öneri

İlişkiler zamanla değişime uğrar, artık heyecan verici şeyler normalleşme karşısında fazla dayanamaz. Bu yüzden evliliğinizin ilk zamanlarındaki tutku ve heyecanına özlem duymanız gayet normal. Evliliğinizdeki dinamiği korumak adına yeni yöntemlere başvurmak ve onu eğlenceli bir hale dönüştürmek ise sizin elinizde.

İşte evliliğinize renk katacak, eşinizle daha kaliteli zaman geçirmenizi sağlayacak 11 madde;


1 - BİRLİKTE YENİ BİR ŞEY ÖĞRENİN

Maddi anlamada sizi zorlamayacak, ortak zaman diliminde yapabileceğiniz ve birlikte keyif alacağınız etkinlikler ilişkinize iyi gelecektir. Bu bir beceri, hobi veya her ikisi şeklinde olabilir. İkinizin de daha önceden yapmadığı ve ilginizi çekecek bir şey seçin. Bazı fikirler: -Yemek yapmak veya yemek kursuna gitmek -Müzik aleti çalmayı öğrenmek -Dans Kursuna gitmek -Resim kursuna gitmek -Yeni bir dil öğrenmek Burada listelenmemiş olsa bile ikinizin de keyif alacağı başka bir şey seçin. Önemli olan, yeni bir deneyime birlikte başlamaktır.


2 - YATAK ODANIZI YENİDEN DEKORE EDİN

Bazen ilişkinizi canlandırmak, yatak odanızı yenilemek kadar basit olabilir. İşleri biraz değiştirecek ve size birlikte dinlenebileceğiniz yeni bir ortam sağlayacaktır. Yeni bir çarşaflar, mumlar hatta tablolarla yeniden dekore edin. Bu değişiklik ruh halinize iyi gelecek özel alanınızla ilgili bağ kurmanıza yardımcı olacaktır.


3 - KENDİNİZİ BAŞTAN YARATIN

Eşiniz sizi olduğunuz gibi seviyor, ancak ilişkinin başında nasıl olduğunuzu bir düşünün. Muhtemelen ilk zamanlar görünüşünüz için daha fazla zaman harcadınız, daha özenliydiniz. Bunu her zaman yapmanız gerekmese de, eşiniz için güzel bir hatırlatma iyi olacaktır. Ayrıca, kendinizi daha iyi hissetmenizi ve kendinize olan güveninizi artıracaktır, bu da eşinizin dikkatini çekecektir. Bununla birlikte, yalnızca rahat olduğunuz şeyleri yapmayı unutmayın.


4 - BİRLİKTE EGZERSİZ YAPIN

Eşinizle beraber egzersiz yapmak daha çok bağ kurmanıza yardımcı olacaktır. Normalde egzersiz yapmıyorsanız, her gün birlikte yürüyüşlere giderek yavaşça başlayın. Birlikte yeni egzersizler öğrenebilir ve egzersizleri ilerlettikçe rekabete dönüştürebilirsiniz. Hem eğlenceli olacak hem de ilişkinizi canlandırmak için duygusal ve fiziksel olarak fayda sağlayacaksınız.

5 - OYUN OYNAYIN

Oyun oynamak eğlenceli olmakla birlikte, aynı zamanda ilişkinizi canlandırmanıza da yardımcı olabilir. En sevdiğiniz oyunu, eşinizin en sevdiği oyunu veya ikinizin daha önce oynamadığınız yeni bir oyunu seçin. Hangisini seçerseniz seçin, eğlenceli olacak ve oynadıkça eşinizle daha çok iletişim kurmuş olacaksınız. İsterseniz oyunun kendi kuralları yerine sizin ortaklaşa belirlediğiniz kuralları koyun ya da kazanana ödül, kaybedene ceza gibi yöntemler belirleyerek daha da eğlenceli hale getirin.

6.DÜZENLİ RANDEVU GECELERİ YAPIN

İlişkiniz ne kadar uzun olursa olsun, eşinizle randevuya çıkmanız hala önemlidir. Bu randevu, hoş bir restoranda güzel bir akşam yemeği şeklinde olabilir ya da şartlar doğrultusunda sizin özenle hazırladığınız eşinizin en sevdiği yemeklerden oluşmuş evde baş başa geçireceğiniz bir akşam yemeği de olabilir. İkinizde çok meşgul olsanız dahi, düzenli olarak birbirinize zaman ayırmaya çalışmalısınız. Burada amaç sizi bir araya getiren şeyleri hatırlayıp birbiriniz hakkında neleri sevdiğinizi tekrar anlamanıza yol açmaktır.


7 - EŞİNİZİ ÖVÜN

Eşinizin iyi yönlerini taktir etmekten çekinmeyin. Onun başarılı olduğu konular hakkında sorular sorun ve desteklediğinizi belli edin. İnsanlar, onlara ilgi gösteren ve yaptıkları şeyleri takdir edenlerden etkilenir.


8 - GEZİYE ÇIKIN

Bir hafta sonu veya bir haftalık yolculuğa çıkabilirsiniz. Gitmeyi hayal ettiğiniz tüm yerleri ziyaret edin. İkinizin için de öğrenecek, görecek ve keşfedecek çok şey var. Bunu eşinizle yapmak, ikinizi beklediğinizden daha fazla yakınlaştıracaktır. Bunun yerine bir günlük kısa bir gezi bile ilişkinize iyi gelebilir. Sadece ortamınızı değiştirmek ikinizin bağlantı kurmasına yardımcı olacaktır.


9 - SÜRPRİZ YAPIN

Romantizmi canlandırmak söz konusu olduğunda küçük, beklenmedik jestler büyük sonuçlar doğurabilir. Eşinizin hoşuna gidecek tatlı bir not bırakabilirsiniz. Diğer seçenekler arasında en sevdiği yemek veya tatlıyı yapmak olabilir. Ayrıca bir hediye almayı da düşünebilirsiniz. Hediyenin büyük olması gerekmiyor. Uzun zamandır okumayı planladığı kitap da olabilir. Bu küçük şeyler çok büyük bir fark yaratacaktır. Eşiniz, onu düşündüğünüzü ve onu gülümsetmeye çalıştığınızı bilecek ve bunu takdir edecektir. Bu, ilişkinizde bir kıvılcım uyandırmanıza yardımcı olacaktır.


10 - BİRBİRİNİZLE KONUŞUN

Bir ilişkide en önemli şeylerden biri, çiftlerin birbiriyle konuşma yeteneğidir. Eşinizle gününüzün nasıl geçtiğiyle ilgili sıradan şeylerden, sizin için önemli olan konulara kadar her şeyi konuşun. En önemlisi, ilişkiniz hakkında konuşun. Eşinize, belirli şeyleri yaptığında nasıl hissettiğinizi söyleyin ve olumsuz tepki verdiyseniz, bunun sebebini de açıklayın. Bu sorunları çözümsüz bırakmak yerine tartışarak ilişkinizi güçlendirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bu konuşmalarınız birçok sorunun çözülmesini sağladığı gibi gelecekte de sık sık ortaya çıkmasını da engelleyecektir. Yani, sadece şimdiki ilişkinize fayda sağlamakla kalmayacak, daha sonra onu korumuş da olacaksınız.


11 - POZİTİF OLUN

Bu başlangıçta evliliğinizi güçlendirmede ilgisiz görünse de, aslında çok büyük bir rol oynuyor. Kendinizi kötü hissettiğinizde, zihniyetiniz ve tutumunuz olumsuz olacaktır. Bu, duygularınızı ayrı tutmaya çalışsanız bile ilişkinizi etkileyebilir. Bu yüzden olaylara olumlu yönde bakmak hem hayata dair bakış acınıza hem de ilişkinize iyi gelecektir.Sesli Kahve Falı

Google Play'den alın Apple Storedan indirin

Ücretsiz, Gerçek, Sana Özel