Burçlara Göre Doğal Taşlar

Burçlara göre doğal taşlar, doğum tarihiniz ile uyumu olan taşları ifade etmektedir. Her burç için değerli bir taş vardır. Bu taşların bireylere şans getireceklerine inanılmaktadır. Şimdi gelin, burçlara göre doğal taşların hangileri olduğunu hep birlikte inceleyelim.


Koç Burcu

Koç, Zodyak’ın ilk astrolojik burcu olup elementi ise ateş olan burçtur. mars gezegeni tarafından yönetilen Koç burcunun uyumlu olduğu taşlar elmas, kristal kuvars, kan taşı, akuamarin, kaplan gözü, sitrin zümrüt, yeşim gibi taşlardır.


Boğa Burcu

Zodyak’ın ikinci burcu olan Boğa burcunun elementi topraktır. Venüs gezegeni tarafından yönetilmekte olan Boğa burcunun uyumlu taşları genel olarak elmas, zümrüt, kristal kuvars, krisopras, kedi gözü, mercan, yeşim, lav taşı ve pembe kuvars gibi taşlar.


İkizler

Elementi hava olan ikizler burcunun yönetici gezegeni merkür’dür. İkizler burcunun uyumlu olduğu taşlar; zümrüt, krisopras, inci, aytaşı, akik, apatit sitrin gibi taşlardır.


Yengeç

Elementi su olarak bilinen yengeç burcu ay tarafından yönetilmektedir. Uyumlu olduğu taşlar ise; inci, ay taşı, yakut, karnelyan, lal taşı ve aytaşı gibi taşlardır.


Aslan

Ateş elementine sahip olan aslan burcu Güneş tarafından yönetilmektedir. Yakut, karnelyan, peridoy ve oniks gibi taşlar uyumlu olduğu önemli taşlardır.


Başak

Elementi toprak olan ve Merkür tarafından yönetilen Başak burcunun ön plana çıktığı taşlar; peridoy, oniks, mavi safir, lapis lazuli gibi taşlardır.


Terazi

Teraz burcunun elementi hava olup Venüs tarafından yönetilmektedir. Bu burcun uyumlu olduğu taşlar mavi safir, opasl, pembe turmalin aytaşı gibi taşlardır.


Akrep

Su elementine sahip olan Akrep burcu Mars tarafından yönetilmekte olup Plüton tarafından da hükmedildiği bilinmektedir. Uyumlu taşları; sarı topaz, sitrin, pembe turnalin ve opaldir.


Yay

Ateş elementine sahip olup Jüpiter tarafından yönetilmektedir. Sarı topaz, sitrin, mavi topaz turkuaz uyumlu taşlardır.


Oğlak

Elementi toprak, gezegeni Satürn olarak oğlak burcunun uyumu taşları lal taşı, mavi topaz ve turkuaz şeklindedir.


Kova

Elementi hava ve yöneticisi Satürn olan kova burcunun uyumlu olduğu doğal taşlar lal taşı ve ametisttir.


Balık

Elementi su olan balık burcu Jüpiter tarafından yönetilmektedir. Uyumlu taşları ametist ve kan taşı şeklindedir.Sesli Kahve Falı

Google Play'den alın Apple Storedan indirin

Ücretsiz, Gerçek, Sana Özel