Oğlak Burcu Genel Özellikleri (23 Aralık - 20 Ocak)

Oğlaklar, toprak grubundandır ve yıldızları Satürn’dür. Kararlı ve dirençlidirler. Vazgeçmek onlara göre değildir. Her daim yükselmek ve daha iyi bir konumda olmayı isterler. Uğurlu sayıları 8,9 ve 62dir. Başak ve Boğa burçlarıyla çok iyi anlaşırlar. Askerlik, doktorluk ve mimarlık mesleklerinde başarılı olabilirler. Bunda, kararlı ve dirençli yapılarının etkisi büyüktür. Oğlaklar genelde çok çekingen olurlar. Duygusal açıdan çok değişkendirler. Karşı cinste fiziki görünüm ile daha çok ilgilenirler. Planlı ve hesaplıdırlar, azimli ve sebatkar oluşlarıda onları daima başarılı yapar. Çok çalışkandırlar. Yönetici tarafları da gelişmiştir. Yeteneklerinin ve yapabileceklerinin farkında oldukları için de, her hangi bir konuda kimseye danışma ihtiyacı duymazlar. Hayal kurmazlar çünkü işlerinde dikkatli davranırlar ve hata yapmazlar. Yaşlandıklarında çok tutumlu olurlar. Daima gelecek korkuları vardır o nedenlede kara günler için hazırlık yapar ve temkinli hareket ederler. Oğlaklar her zaman öğrenmeye açıktır. İçlerinde yeni şeyler görmek ve öğrenmek için her zaman bir ateş olur. Her zaman daha yüksek bir statüye erişmek isterler. Yolculuk yapmaktan çok hoşlanırlar. Bazı oğlaklar cimri, şüpheci ve içe dönüktürler. Karakterleri geliştikçe bu kötü özelliklerini düzeltebilirler. Neşeli olmadıkları zaman, kendilerini rahatlatacak uğraşlar ararlar.

23 Aralık - 1 Ocak Arasında Doğanlar

İnatçıdırlar. Bu inat ve azimle önlerine çıkan her engeli aşabilirler. Evlilik kurumuna çok önem verirler. Aşkta da ilgili ve kararlıdırlar. Bu dönemde doğanlara Satürn, meslek seçimlerinde onlara yön verir.

2 - 11 Ocak Arasında Doğanlar

Bu dönemde doğanların tükenmek bilmez bir enerjisi vardır. Aynı şekilde azimlerini de kırmak zordur. Bilgiye, öğrenmeye ve zenginliğe önem verirler. Popüler ve yüksek mevkili insanlara yakın olmaya çalışırlar. Kadınlar iyi bir eş olarak, derin bir aile sevgisine ve yuva saygısına sahiptirler. Fakat sevgilerini saklamamaları gerekir.

12 - 20 Ocak Arasında Doğanlar

Bu dönemde doğanlar sabırlı,azimli ve çalışkandırlar. Melankolik tarafları da vardır. Bazen hissi konularda pratik ve mantıksız görünebilirler. Mantıklarının önüne duyguları geçmiş olabilir. Çok yeteneklidirler, enerjileri yüksektir. Bazen hayat onlara zor gelebilir fakat zorlukların üstesinden gelmesini iyi bilirler ve sonuç onlar için daima olumlu olur.

Oğlak Burcu Erkeği

Bu burcun erkekleri sebatkar ve çalışkandırlar ve her zaman iyi konumda olmayı isterler. Paranın değerini iyi bilirler. Baskı altında tutulmaktan hiç hoşlanmazlar. Birlikte olduğu insanın onu özgür bırakmasını isterler. İş konusundaki azim ve kararlılıklarına, hayatlarındaki kadının saygı göstermesini beklerler. Eşleri/sevgilileri onları eve kapatıp dış dünya ile bağlantılarını kesmemelidir. Bu baskı işlerin kötüye gitmesinden başka bişeye yaramaz. Bununla birlikte geniş çevreleri olmasından ve tanınmaktan çok zevk alırlar. Düzenli ve iyi döşenmiş bir evde konfor içinde oturmak onlara büyük huzur verir.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak kadını için evleri onlar için her şeydir. Aile ile ilgili her aktiviteden çok hoşlanırlar. Enerjik, çalışkan, heyecanlı, pozitif ve içgüdüleri kuvvetli kadınlardır. Güçlü olmak onlar için bir hedeftir. Hep daha iyisini hedeflerler. Önemli insanlarla arkadaş olmak isterler. Aşk hayatlarında bencil yönleri vardır. Onlar için önce kendileri gelir. Karşı tarafın ne hissettiği pek de önemli değildir. Bu bencillikleri, anlayışlı ve ne yaptığını bilen bir eş ile pozitif yönde etkilenerek değiştirilebilir.


Sesli Kahve Falı

Google Play'den alın Apple Storedan indirin

Ücretsiz, Gerçek, Sana Özel