Kova Burcu Genel Özellikleri (21 Ocak - 19 Şubat)

Kova, hava grubundandır ve yıldızı Uranüstür. Sağduyu, kova burcu için başlı başına bir tanımdır. Yardım etmeyi severler. Kendini bilen, ağırbaşlı insanlardır. Uğurlu sayıları 4,8,10 ve 84tür. Yöneticilikte iyilerdir. Bilim ve devlet işleri ile ilgili mesleklerde başarılı olabilirler. İkizler ve Yay burçları ile gayet iyi anlaşırlar. Bu burcun kadını da erkeği de çevresine iyilik için çabalar. Kovalar, kibar, ince ruhlu, temiz kalpli ve iyi niyetli olurlar. Başkalarına yardım etmeyi bir marifet sayarlar ve hiç üşenmezler. Anlayışlı ve makul insanlardır. Kendi sınırları içinde kendi sevdikleriyle gayet mutludurlar. Öyle büyük hayalleri ve hedefleri yoktur. Adildirler. Mütevazi yapıları gereği önyargıları yoktur. Karşılarına çıkan engelleri sağduyu ile çabucak çözerler. Her işleri planlı programlı ve disiplinlidir. Mantığı elden bırakmazlar. Her olaya yapıcı yaklaşırlar. Bu onları başarılı yapar. Kurnazlıkla başkalarının kuyusunu kazmazlar. İnsanları önemserler. Hatta başka insanlara destek olmaktan mutlu olurlar.

21 - 30 Ocak Arasında Doğanlar

Hümanist yönleri kuvvetlidir, fakat her önüne geleni dost olarak görmezler. Çevre edinme süreci biraz yavaş işler. Buna rağmen insanlara fazla güvenirler. Bu bazen onları üzecek sonuçlar getirir. Etrafına yardım etmeye bayılırlar. Bu, onları çevrede sevilen bir karakter haline getirir.

31 Ocak - 9 Şubat Arasında Doğanlar

Diğer insanlara yardım etmek onları mutlu eder. Aşkta çok sadıklardır. Sadakatin karşılığı olarak da sevdiklerinin kalbinde 1 numara olmak isterler. Maddiyata önem vermezler.

10 - 19 Şubat Arasında Doğanlar

Genel Kova özelliği olarak, yardım etmek ve iyi bilinmekten çok hoşlanırlar. Kamu işlerinde başarılı olurlar. Onların görevi, halka hizmettir. Sevgilerini belli etme konusunda biraz problem yaşayabilirler. Karşı cinsin onlara bu zemini hazırlamaları gerekir.

Kova Burcu Erkeği

Kova burcu iyimserliğin burcudur. Aşık olunca neşeli ve uysalığı ile sevdiğini memnun etmek için elinden geleni yaparlar. Dostlukları çok kuvvetlidir. Özgürlüğü severler. Baskı altında kalmak ve onlara birilerinin ne yapacaklarını söylemesinden hiç hoşlanmazlar. Değişikliği severler. Mekan değiştirmek gezmek, görmek onlara iyi hissettirir. Aile hayatında gayet uyumlu ve uysal yapıdadırlar. Aileyi herşeyin üzerinde tutarlar. Kendileri böyle düşünürken, ailenin diğer fertlerinden de aynı bağlılığı isterler. Kova erkeği, kalplerinin kırılmasını çabuk atlamaz. Toparlanmaları günler sürebilir. Bunun yanında hiçkimseyi kıramazlar. Bu konuda hassas davranırlar. Öğrenmeye çok açıktırlar. Yeni şeyler okumak, görmek, gezmek onlara iyi gelir.

Kova Burcu Kadını

Kova kadını, burcunun özellikleri gereği insana değer verir. Empati yetenekleri çok iyidir. Kova kadını ile dertleşmek terapi gibidir. Sizi candan dinlerler. Evine bağlı, ideal bir anne, ideal bir eş rolünü başarıyla ve istekle üstlenirler. Sezgileri güçlüdür. İlişkide sadık ve ilgililerdir. Fakat bu ilgi, dış dünyaya da aynı oranda yayıldığı için karşı tarafa bunu tam hissettiremezler. İlişkilerinde karşı tarafı özel hissettirme konusunda biraz yetersiz kalabilirler.


Sesli Kahve Falı

Google Play'den alın Apple Storedan indirin

Ücretsiz, Gerçek, Sana Özel