Başak Burcu Genel Özellikleri (24 Ağustos - 23 Eylül)

Başaklar, toprak grubu burcudur. Yıldızı Merkür’dür. Başaklar mantık ve canlılıklarıyla ünlüdürler. En göze çarpan özelliklerinin başında disiplin ve mantık gelir. Başarıya giden yolda titizlikle çalışırlar. Genel olarak çekingen karakterlidirler. Uğurlu sayıları 5 ve 16’dır. Mantıklarını önplana çıkarabilecekleri, disiplin ihtiyacı olan her meslekte başarılı olabilirler. Başaklar, ilişkide oldukları insanların yanısıra, hayatlarına giren herkesi analiz ederler. Her konuda yapıcı ve yardımcıdırlar. Çok çalışkandırlar. Başarı da bu çalışkanlıkla beraber kaçınılmazdır. Yardımseverlikleri, toplumda sevilmelerini sağlar. Çok detaycıdırlar. Detaylarla o kadar çok uğraşırlar ki çoğu zaman kendileri bile bundan rahatsız olurlar. Kendilerine verilen görevi eksiksiz yaparlar. Bu burçta doğan kadınlar iyi bir ev kadını, erkekler de iyi bir baba olurlar. Güçlüdürler güçlerini topraktan alırlar.

24 Ağustos - 2 Eylül Arasında Doğanlar

Sahip oldukları yaratıcı zeka, onları üretmeye iter. Bir şeyler üretmeye bayılırlar. Zekalarını verilen işi kusursuzca tamamlamada pratik yollar bulmada kullanırlar. Bu dönemde doğan Başak kadınları, duygusallıktan öte mantıklıdırlar. Kadınlar, anneliği dört dörtlük yaparlar. Başak erkekleri, genel anlamda başarılıdırlar.

3 - 12 Eylül Arasında Doğanlar

Arkadaş seçimlerinde bocalarlar. Çok detaycıdırlar ama bunun yanı sırada yapıcı ve iyi kararlar verirler. Çok çabuk öğrenirler fakat öğrendiklerini uzun süre akıllarında tutamazlar. Önemli kararları genelde sabahın erken saatlerinde verirler. Hastalık konusunda da çok kafa yorar, hastalık hastası olurlar.

13 - 23 Eylül Arasında Doğanlar

Doğuştan gelen problem çözme yetenekleri vardır. Kendi mantık filtresinden geçirdiği yöntemler ile her problemi çözmede uzmandırlar. Düzen, tertip ve titizlik onlardan sorulur. Fakat bunu yaparken sahip oldukları aşırı detaycılık onları yorar

Başak Burcu Erkeği

Başak erkekleri elit ruhludur. Özel olmayı, öyle yaşamayı tercih ederler. Onlar için yaşadıkları çevrenin onlardan övgüyle sözetmesi önemlidir. Buna göre entelektüel bir karaktere bürünürler. Aşk konusunda kendilerini sevdiklerine adarlar. Değişikliği hiç sevmezler. Bulundukları yeri sahiplenirler ve ait hissederler. Genelde evde olmayı tercih ederler. Çok gezmek tozmak bir süre sonra onları sıkar. Köy, kasaba, tatil beldesi gibi küçük yerdeki hayatı çok severler. Başakların genel detaycılık özelliklerini, başak erkekleri problemlerin detaylarına girerek gösterir. Tüm detaylara hakim olmak isterler. Neşeli, esprili ve canlıdırlar. Düzensizlikten hiç hoşlanmazlar. Onlar için her şey yerli yerinde ve dakik olmalıdır. Bu konuda küçük takıntıları vardır. Evde onları sahiplenen, sevgisini esirgemeyen; onlar gibi düzen meraklısı bir eş isterler.

Başak Burcu Kadını

Başak kadını detaylara önem veren becerikli kadınlardır. Ellerinden her iş gelir. Her başak gibi, kendi fikirleri ve aklı önplanda olmalıdır. Aklıyla zekasıyla dalga geçilmesinden hiç ama hiç hoşlanmazlar. Duygusal tarafları vardır fakat mantık her zaman önplandadır onlar için. Kırıldıklarında affetme süreleri biraz uzundur. Gönüllerini almak o kadar da kolay değildir. Başkalarını çok eleştirirler. Buna rağmen başkalarının başarılarını tebrik etme konusunda biraz zayıftırlar.


Sesli Kahve Falı

Google Play'den alın Apple Storedan indirin

Ücretsiz, Gerçek, Sana Özel