Balık Burcu Genel Özellikleri (20 Şubat - 20 Mart)

Balık burcunun yıldızı Neptündür. Neptün hayal ve düşleri temsil eder. Su grubundadırlar. Mutluluk ve zenginliği arzu ederler. Egoları hiç yoktur. Hatta çoğu zaman kendilerini eleştirirler. Boğa, Oğlak ve Yengeç burcu ile iyi anlaşırlar. Uğurlu sayıları; 7,11,73 ve 354tür. Sağlık ile ilgili mesleklerde başarılıdırlar. Ayrıca gazetecilik ve yazarlık konularına da yatkındırlar. El sanatlarında usta olabilirler. Balıklar tabiatı ve doğal yaşamı çok severler. Dürüst ve fazlaca cömerttirler. Elindekini paylaşmaktan hiç çekinmezler. Kötülük düşünmedikleri için anlatılanlara kolayca inanırlar. Sorumluluk üstlenmeye daima hazırdırlar. Gizli kapaklı işlerden hiç hoşlanmazlar. İçleri dışları birdir. Egoları olmadığı için kendilerini hiç övmezler. Dertlerini biraz abartarak anlatırlar. İçten içe önemsenmek isterler. En büyük özelliklerinden biri, iyi dost olmalarıdır. Kendilerine de böyle yaklaşılmasını isterler. Parayla pulla işleri yoktur. Paragöz insanlarla birarada olmak istemezler. Dış görünüsleri sakin olup içlerinde devamlı bir sarsıntı halindelerdir. Hassas ve kendilerine karşı güvensiz kişilerdir. Kadınlar kendilerini adamış, cömert annelerdir.

20 - 29 Şubat Arasında Doğanlar

Bu dönemde doğan erkekler alkolden uzak durmalıdır. Kendilerini korumaları gereken diğer şey ise soğuk havalardır. Soğuktan çabuk etkilenirler. Bu dönemde doğan kadınlara gelince, devamlı değişiklik merakları vardır. İlişkilerinde hep yenilik meraklısıdırlar. Eğer bu yönlerinin üstesinden gelebilirlerse, çok anlayışlı ve iyi bir eş olurlar.

1 - 9 Mart Arasında Doğanlar

Çevrelerince sıcak, sempatik ve hoş biri olarak görülürler. Entrikalardan ve gizli anlaşmalardan kaçınınmaları gerekir. Çevreden çabuk etkilenebilirler. Buna izin vermemelidirler. Kimsenin sizi yolunuzdan çıkarmasına izin vermeyin.

10 - 20 Mart Arasında Doğanlar

Bu dönemin Balıklarının idealleri yüksektir. Sanata ve güzelliğe büyük önem verirler. Bir şeyi güzelleştirmek, daha güzel yapmak onlar için önemlidir. Gezmeyi dolaşmayı çok severler. Bu onlar için bir kafa dağıtma eylemidir. Çünkü kafaları hep meşguldür. Kafalarında kurup kendi kendilerini huzursuz ederler. Kavgacı yönleri de vardır. Kararsızlıkları onları huysuz yapar.

Balık Burcu Erkeği

Balık burcu erkeği, kadınlar için nadir bulunan erkek karakteridir. Kadınları mutlu etmeyi ve gönüllerine giden yolu iyi bilirler. Uysal yapılı, sorun çıkarmayan kendi halinde kişilerdir. Her zaman yüksek bir sadakat gösteremeyebilirler, fakat anlaşması kolay insanlardır. İdeallerine giden yolda yürümeyi severler. Fakat bu yolda rekabet etmek onlara göre değildir. Hemen rahatsız olurlar. Kendileri duygu yoğunluğu yüksek insanlardır bu yüzden sevdiklerinde ve eşlerinde de bu duygusallığı ararlar. Aynı frekansta olmak onlar için önemlidir. Kadında zariflik, genel kültür ve iyi görünüm ararlar. Evlerine bağlı erkeklerdir.

Balık Burcu Kadını

Sempatik, mizah seven, uyumlu ve çevrelerince sevilen insanlardır. İyi bir eş ve arkadaş olabilirler. Sezgileri oldukça kuvvetlidir. Hoşgörülüdürler. Onlara karşı yapılan yanlışlara tolerans gösterebilirler. Ama bu özellikleri çok fazla suistimal edilmemelidir. Onların da bir sabır sınırı vardır. Negatif tarafları, mantıklarını ikinci planda tutmalarıdır. Balık kadınlarının duyguları önplandadır. Olaylara duygusal yaklaşırlar. Duygu değişimleri, bazı durumlarda tutarsızlıklar ortaya çıkarır. İnatçı olabilirler. Kendi bildiklerine inatla tutunurlar. Şefkatli insanlardır. Bazen bu şefkatleri insanlarla sorun yaşamalarına da sebep olur.


Sesli Kahve Falı

Google Play'den alın Apple Storedan indirin

Ücretsiz, Gerçek, Sana Özel